Kontakta oss här

Hydroscands huvudkontor och centrallager ligger i Sköndal, strax söder om Stockholm.

Besöksadress: Bogårdsvägen 43, 128 62 Sköndal

Postadress: Box 401, 128 06 Sköndal

Telefon: 08-555 990 00
E-post: info@hydroscand.se

Fakturafrågor

Kontakta kundreskontra vid frågor som rör adressändringar, krediteringar, kundinbetalningar, krav- och inkassohantering. 

Telefon: 08-555 990 94
E-post: kundreskontra@hydroscand.se

 

E-handelssupport

Kontakta oss om du har några frågor angående din webborder, inloggning eller något annat som rör vår webbutik. 

Telefon: 08-555 990 95 
E-post: support@hydroscand.se   

 

 

        


Kontakt 

Pontus Nygren
VD
pontus.nygren@hydroscand.se

Mona Frisk
HR-chef
mona.frisk@hydroscand.se 

Peter Forestad
Ekonomichef
peter.forestad@hydroscand.se 

 

 

Elizabeth Smolle
Kvalitets- och Miljöchef
elizabeth.smolle@hydroscand.se

 

Vakant
Kommunikationschef SE/DK


Johan Ekelöf
Logistikchef
johan.ekelof@hydroscand.se

 

Alexander Classon
Lagerchef
alexander.classon@hydroscand.se 


Försäljningsansvariga

Michael Rudén
Försäljningsansvarig Högtryck
michael.ruden@hydroscand.se 

 

Oskar Wilhelms
Försäljningsansvarig Lågtryck
oskar.wilhelms@hydroscand.se

Halit Omeragic 
Försäljningsansvarig Tekniska produkter
halit.omeragic@hydroscand.se

 

Bosse Flack
Försäljningsansvarig Pneumatik
bosse.flack@hydroscand.se

Patrik Jacobsson
Försäljningsansvarig SlangExpress
patrik.jacobsson@hydroscand.se  

 

André Broström
Konceptansvarig SlangExpress
andre.brostrom@hydroscand.se

 


Regionchefer

Conny Hansen
Regionchef Syd
conny.hansen@hydroscand.se

 

Niklas Augustsson
Regionchef Sydöst
niklas.augustsson@hydroscand.se

 

Tommy Sjöblom
Regionchef Sydväst
tommy.sjoblom@hydroscand.se

 

Johan Dahlberg
Regionchef Jönköping
johan.dahlberg@hydroscand.se

 

Per Ringqvist
Regionchef Östergötland
per.ringqvist@hydroscand.se

Nicklas Hillner
Regionchef Närke
nicklas.hillner@hydroscand.se

 

Leif Hammarberg
Regionchef Stockholm
leif.hammarberg@hydroscand.se

 

Tomas Zettergren
Regionchef Värmland
tomas.zettergren@hydroscand.se

 

Patrik Nygårds
Regionchef Dalarna
patrik.nygards@hydroscand.se

 

Lars Forsberg
Regionchef Västmanland
lars.forsberg@hydroscand.se

Fredrik Jacobsson
Regionchef Nordöst
fredrik.jacobsson@hydroscand.se

 

Tobias Hallström
Regionchef Södra Norrland
tobias.hallstrom@hydroscand.se

 

Kurt Nyberg
Regionchef Mellersta Norrland
kurt.nyberg@hydroscand.se

 

Andreas Holtrin
Regionchef Norra Norrland
andreas.holtrin@hydroscand.se

 

Torbjörn Wulcan
Regionchef Västra Götaland
torbjorn.wulcan@hydroscand.se

© Hydroscand 2021 - Alla rättigheter förbehållna